גלידת יוגורט בהרכה אישית

גלידות היוגורט שפרצו אלינו בסערה לפני כמה שנים ללא ספק שינו כאן את פני הגלידות. הצרכנים ובעקבותיהם בעלי העסקים, הבינו שגלידה לא חייבת להיות עטירת שומן כדי להיות טעימה ושאפשר להינות מגלידה שהיא גם בריאה וגם טעימה.

רק השבוע הזדמן לי להכיר את רשת Taps . רשת גלידות יוגורט בטעמים ובהרכבה אישית, שנמכרת לפי משקל.

IMG_2793

נשמע מסובך? ממש לא..
הקונספט מגיע איך לא מארצות הברית וקיים בארץ כבר שנתיים (מחדל שלא גיליתי את זה קודם) והוא מאוד פשוט: על הקיר מפוזרות המון מכונות יוגורט בטעמים שונים.

IMG_2784
בצד השני יש המון המון סוגי תוספות- משוקולדים, שקדים, חלבה, פרות יער ועד פירות טריים טריים וכמובן- כל סוגי הסירופים.

IMG_2779
בשישי בצהריים, אחרי אימון הקיקבוקס (תודו שזה טיימינג מעולה להתפנק על גלידה), הלכתי עם הקטן לסניף של הרשת ברחוב הארבעה 2 בתל אביב (ממש מול הסינימטק). מבחוץ זה בכלל לא נראה כמו גלידרייה (אולי בגלל זה פספסתי את זה עד היום), אבל כשנכנסים מתגלה מעין עולם משוכלל של גלידות יוגורט.
המקום מעוצב בצורה נקייה ונעימה. הכל אסתטי ומינימליסטי בגוונים של ירוק ושחור. על בר פנימי שפונה אל הרחוב ממוקמים אייפדים למשחק חופשי של הילדים או גלישה דל המבוגרים והיחס אדיב ומסביר פנים.

IMG_2785
כמעט כל אחד שנכנס מקבל הסבר על הקונספט ומוזמן לטעימה ממה שירצה.
אני, איך לא, טעמתי את כל הטעמים. היוגורט עצמו טעים, עשוי בסמיכות המדוייקת והטעמים מעולים. אהבתי במיוחד את השוקולד, העוגת קטיפה והמנגו-פסיפלורה. הקטן אהב את העוגיות והוניל.

אחרי שמבינים את הקונספט, בוחרים גודל של כוס, ניגשים למכונות (אפשר עם עזרה ואפשר בלי) וממלאים את הכוס במה שבא- אפשר לערבב בין טעמים, לבחור טעם אחד, למלא חצי או למלא מלא..

IMG_2788
מעמדת המכונות עוברים לעמדת התוספות. שם זה באמת מבלבל.
הקטן בחר במטבעות שוקולד עם סוכריות

IMG_2791
ואני הלכתי על עוגיית קפה ושבבי אגוזים מקורמלים.

IMG_2792
אחרי שמרכיבים את הגלידה שרוצים ניגשים לקופה- שם מונח משקל. את הכוס המוכנה שוקלים ומשלמים לפי משקל (11.5 שח ל 100 גר׳).

במקום עמדה עם טאבלטים למבוגרים ולילדים (יש עליהם המון משחקים והילדים ממש מוזמנים לשחק בהם, שזה מקסים בעיניי)

IMG_2781
הגלידות טעימות מאוד. הן בעלות אחוזי שומן נמוכים , רובן ללא גלוטן ויש גם ללא סוכר.

אהבתי במיוחד שהכל שקוף לגבי הערכים התזונתיים ובמקום יש טבלה עם הערכים התזונתיים של כל יוגורט, כך שאתם יכולים לבדוק. אפילו הבאתי אותה עבורכם:

טארט טבעי

רכיבים : 18% סוכר,חלב דל שומן,סירופ תירס,חלב ללא שומן,מי גבינה,מיץ לימון מרוכז,חומצת לימון,טפיוקה (סוג של עמילן המופק משורש הקסבה),פקטין (פחמימה המצויה בדפנות התאים של פירות וירקות).

ערכים תזונתיים (ע"פ 100 גרם) : קלוריות : 114. חלבונים : 4. שומן : 0.12. פחמימות : 24.1. אלרגנים : מכיל חלב.

 וניל כפרי

רכיבים : 20.5% סוכר,חלב דל שומן,סירופ תירס,מי גבינה,חלב ללא שומן,טעם וניל טבעי ומלאכותי,חלב חלבון מבודד,תאית מסטיק,שרף המופק מצמח הגואר,פקטין (פחמימה המצויה בדפנות התאים של פירות וירקות).

ערכים תזונתיים (ע"פ 100 גרם) : קלוריות : 117. חלבונים : 3.5. שומן : 0.1. פחמימות : 24.6. אלרגנים : מכיל חלב.

 קפוצ'ינו

רכיבים : 19.4% סוכר,חלב דל שומן,סירופ תירס,מי גבינה,חלב ללא שומן,קפה מרוכז,קפה קולומביאני יבש,אבקת קקאו הולנדית,חלב חלבון מבודד,תאית מסטיק,שרף המופק מצמח הגואר,פקטין (פחמימה המצויה בדפנות התאים של פירות וירקות) ,קינמון.

ערכים תזונתיים (ע"פ 100 גרם) : קלוריות : 124. חלבונים : 4.4. שומן : 0.21. פחמימות : 25.6. אלרגנים : מכיל חלב.

 שוקולד קלאסי

רכיבים : 24.3% סוכר,חלב דל שומן,סירופ תירס,מי גבינה,קקאו הולנדי,חלב ללא שומן,חלב חלבון מבודד,תאית מסטיק,שרף המופק מצמח הגואר,פקטין (פחמימה בדפנות התאים של פירות וירקות).

ערכים תזונתיים : קלוריות : 131. חלבונים : 3.3. שומן : 0.59. פחמימות : 28.8. אלרגנים : מכיל חלב.

 עוגיות

רכיבים : 21.3% סוכר,חלב דל שומן,סירופ תירס,מי גבינה,עוגיות אוריאו (קמח,סוכר,שמן קנולה,מלח,סויה,שוקולד,וניל) ,חלב דל שומן,ביצים,קרם tarter,תאית מסטיק,שרף המופק מצמח הגואר,פקטין (פחמימה בדפנות התאים של פירות וירקות).

ערכים תזונתיים : קלוריות : 138. חלבונים : 3. שומן : 0.59. פחמימות : 29.8. אלרגנים : מכיל חלב,ביצים,סויה וחיטה.

 מנטה אירית

רכיבים : 22% סוכר,חלב דל שומן,בסיס וניל צרפתי (מים,סירופ תירס,סוכר,חלמון ביצה) ,מי גבינה,חלב ללא שומן,חלב חלבון מבודד,תאית מסטיק,שרף המופק מצמח הגואר,פקטין (פחמימה בדפנות התאים של פירות וירקות).

ערכים תזונתיים (ע"פ 100 גרם) : קלוריות : 126. חלבונים : 3.4. שומן : 0.33. פחמימות : 26.6. אלרגנים : מכיל חלב וביצים.

 פיסטוק

רכיבים : 21.7% סוכר,חלב דל שומן,סירופ תירס,מי גבינה,חלב ללא שומן,חלב חלבון מבודד,תאית מסטיק,שרף המופק מצמח הגואר,פקטין (פחמימות בדפנות התאים של פירות וירקות).

ערכים תזונתיים (ע"פ 100 גרם) : קלוריות : 122. חלבונים : 3.2. שומן: 0.11. פחמימות : 26.3. אלרגנים : מכיל חלב.

 plain

רכיבים : 18.9% סוכר,חלב דל שומן,סירופ תירס,מי גבינה,חלב ללא שומן,חלב חלבון מבודד,תאית מסטיק,שרף המופק מצמח הגואר,פקטין (פחמימה בדפנות התאים של הפירות והירקות).

ערכים תונתיים (ע"פ 100 גרם) : קלוריות : 110. חלבונים : 3.4. שומן : 0.1. פחמימות : 23. אלרגנים: מכיל חלב.

 עוגת גבינה ניו יורקית

רכיבים : 20.4% סוכר,חלב דל שומן,חלב ללא שומן,סירופ תירס,בסיס עוגת גבינה (סוכר,מים,טעם טבעי,חלב ללא שומן,חומצת חלב,חומצת לימון) ,מי גבינה,חלמון ביצה,תאית מסטיק,שרף המופק מצמח הגואר,פקטין (פחמימה בדפנות התאים של פירות וירקות).

ערכים תזונתיים (ע"פ 100 גרם) : קלוריות : 130. חלבונים : 4.5. שומן : 0.5. פחמימות : 26.1. אלרגנים : מכיל חלב וביצים.

 אפרסק מנגו

רכיבים : 21% סוכר,חלב דל שומן,מחית מנגו (מים,מנגו,מיץ אגסים ומיץ מנגו מרוכזים,חומצת לימון) ,בסיס אפרסק (אפרסק,סוכר,מים,מיץ אפרסק מרוכז) ,סירופ תירס,מי גבינה,חלב ללא שומן,פקטין (פחמימה בדפנות התאים של פירות וירקות).

ערכים תזונתיים (ע"פ 100 גרם) : קלוריות : 122. חלבונים : 3.4. שומן : 0.14. פחמימות : 26.5. אלרגנים : מכיל חלב.

 רימונים פטל

רכיבים : 30.3% סוכר,חלב דל שומן,סירופ תירס,מיץ רימונים מרוכז (אגס,מיץ תפוחים ושזיפים מרוכז,טעם טבעי,חומצת לימון) ,מי גבינה,חלב ללא שומן,בסיס פטל (סוכר,מים,פטל) ,טפיוקה (סוג של עמילן המופק משורש הקסבה),פקטין (פחמימה בדפנות התאים של פירות וירקות),מיץ פירות וירקות (צבע).

ערכים תזונתיים (ע"פ 100 גרם) : קלוריות : 121. חלבונים : 3.7. שומן : 0.1. פחמימות : 26.1. אלרגנים : מכיל חלב.

 ריבת חלב

רכיבים : 21.5% סוכר,חלב דל שומן,שמנת,בסיס קרמל(סירופ תירס,חמאה(שמנת ,מלח),מים,סוכר,חלב דל שומן מסוכר,צבע קרמל,מלח), חלב ללא שומן,מי גבינה,חלמון ביצה מפוסטר,תאית מסטיק,שרף המופק מצמח הגואר,פקטין (פחמימה בדפנות התאים של פירות וירקות).

ערכים תזונתיים (ע"פ 100 גרם) : קלוריות : 165. חלבונים : 3.9. שומן : 4.2. פחמימות : 27.1. אלרגנים : מכיל חלב וביצים.

 קטיפה אדומה

רכיבים : 22.4% סוכר,חלב דל שומן,שמנת,בסיס שוקולד (סירופ תירס,סוכר,מים,קקאו הולנדי,טעם טבעי,צבע קרמל,מלח,קפה), בסיס עוגה (מים,סירופ תירס,סוכר,חלמון ביצה,חלב מרוכז ממותק,קמח חיטה מועשר,מלח), מי גבינה,חלב ללא שומן,סוכר חום,צבעי מאכל טבעיים,תאית מסטיק,שרף המופק מצמח הגואר,פקטין ( פחמימה בדפנות התאים של פירות וירקות).

ערכים תזונתיים (ע"פ 100 גרם) : קלוריות : 172. חלבונים : 3.8. שומן : 3.4. פחמימות : 31. אלרגנים: מכיל חלב,ביצים וחיטה.

וניל ללא סוכר

  • חשוב לציין שהמוצרים מכילים סוכר באופן טבעי ( מהחלב,ובחלקם ממחיות הפרי שנמצאות ברכיבים), לכן חשוב להתייאץ עם רופא לגבי כמות הסוכר המותרת.

רכיבים : 7% סוכר,חלב דל שומן,תאית ג'ל,מי גבינה,סורביטול (פחמימה המשמשת תחליף לסוכר,סוכרלוז (ממתיק מלאכותי :ספלנדה), חלב חלבון מבודד,אשלגן,תאית מסטיק,שרף המופק מצמח הגואר,פקטין (פחמימה בדפנות התאים של פירות וירקות).

ערכים תזונתיים (ע"פ 100 גרם) : קלוריות : 93. חלבונים : 4.6. שומן : 0.11. פחמימות : 23. אלרגנים: מכיל חלב.

 ובכלל- אני תמיד אומרת שאפשר להינות מהכל, בצורה בריאה.

אז גלידת יוגורט היא בהחלט אופציה כזו. המחיר אמנם לא מאוד זול (כי למלא רק 100 גר׳ זה ממש כמו לנחש לבד מתי חצאת מ״כלוב הזהב״ וכוס סבירה שוקלת בערך 200 גר׳), אבל זה איכותי וטעים ויש כרטיסיה עם חותמות (כל רכישה מעל 25 שח מזכה בחותמת והעשירי חינם), אפשר לקחת הביתה בקופסאות של קילו (ואז מקבלים 250 גר׳ תוספות מתנה) וחוץ מזה שיש דברים שפשוט שווים את הכסף- ממש כמו כאן!

Taps, תל אביב (רח' הארבעה 2), ראשון לציון (קניון הזהב), רחובות (קניון רחובות). פרטים באתר: www.tapstaps.com ובעמוד taps בפייסבוק. 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s